هدف گذا ری

زندگی بر آرزو دارد اساس

خویشتن را ز آرزوی خودشناس

<<اقبال لاهوری>>

مجله ی تایم طی مقاله ای نتایج حاصل از یک پژوهش در <<دانشگاه ییل >> را منتشر کرده.

و می نویسد که از میان۵٣ ١٩ دانشجوی این دانشگاه که مورد مصاحبه قرار گرفته اند تنها سه درصد آنها اهداف خود را روی کاغذ آورده اند .ده درصددیگر تنها یک طرح مبهم از اهداف خود داشته اند و هشتاد وهفت درصد بقیه اصولا هدف خاصی را در زندگی دنبال نمی کرده اند .

بیست سال بعد بار دیگر  پژوهش گران به سراغ این افراد رفتند .البته دسترسی به بسیاری از آزمایش شوندگان پس از بیست سال امکان پذیر نبود .اما به هر حال نتیجه ی جالب توجهی که بدست آمده حاکی از آن بود که افرادی که در آزمایش اول در اقلیت سه درصد ی قرار گرفته اند یعنی آنهایی که اهداف خود را روی کاغذ می آوردند دست کم در زمینه ی مسائل مالی نسبت به ٩٧درصد بقیه به موفقیتهای چشمگیری دست یافته بودند.

نتیجه:

خوشبخنی یعنی رسیدن به اهداف مهم زندگی جالب است بدانید که ٩٧ درصد از انسانهای روی زمین داری هدف نیستند .اگر می خواهید جزء آن سه درصد باشید که از زندگی خود رضایت کامل دارند و احساس خوشبختی و آرامش می کنند باید آرزو ورویاهای خود را به صورت اهداف مشخص و تعریف شده در آورید و با برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به آنها سریعا اقدام کنید .

بدون هدف در زندگی فعالیت کردن مانند داشتن امید به پیروزی در مسابقه فوتبالی است که در آن دروازه ای وجود ندارد .


/ 11 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هارپوکرات

خویشتن را زآرزوی خود شناس . . . . خیلی حرف بزرگیه خیلی خیلی خیلی عمیقه

محمود

زن مرا می‌گوید غیبت سردی بود خاک بی‌عشق باغ خاک ولگردی بود ... روز زن مبارک بادت

رضا

زیبا بود.....اما من جز 97درصدم. کاش شما 3درصدی باشی

آوای سکوت

سلام..هدف؟!برایمان اروست که کاغذی داشته باشیم تا هدفمان را لااقل روی آن بنویسیم... اما نتایج جالبی را ذکر کردید.از خواندنش لذت بردیم و البته تامل کردیمدر کردارمان.

مسیح

خوبی؟ دلمان تنگ شده برات

مروارید عرفان

سلام نیکوی نازنین [گل] دیدن کامنتت خوشحالم کرد . هدف داشتن در زندگیست که از هر شکست و نا امیدی خواهد کاست . زندگی بدون هدف چون حبابی بر روی آب هر آن امکان نابودیش میرود . متاسفانه در این برهه از زمان اکثر جوانانمان بی هدف روز خود را به شب میرسانند . برایت آرزوی بهترینها را دارم . [لبخند]

دور نزدیک

سلام مطلب " من یک عاشقم؟!..." بسيار زيباست. توصيه مي كنم آن را بخوانيد.

Soha-Abbott

[لبخند] سلام ، خیلی قشنگ بود . ولی واقعا پیدا کردن یه هدف برای زندگی سخته . آدم وقتی می خواد بهش فکر کنه نمی تونه چیزی رو که واقعا ارزشش رو داره پیدا کنه . در کل لینکت کردم دوست داشتی لینکم کن .

محمد

سلام نیکو من خودم دانشجوی دانشگاه ازاد اردبیل هستم و اولین باری هست که این موضوع رو می بینم و می شنوم با این حال کاملا حرف درستی می باشد چون وقتی انسان هدفی داشته باشه و برای رسیدن به آن استرا تژی هم داشته باشته تمام کائنات هستی دست به دست هم می دهند تا انسان را به این خواستش که همان هدف اوست برسانند در واقع انسان هرچیزی را طلب کن خداوند به او می دهد امام صادق می فرماید هر آنچه را که از خدا بخواهید می دهند منتها پشت در گذاشته فقط همت می خواهد که بروید و بردارید . منم اول هدفی نداشتم اما بعد خدمت سربازی تصمیم گرفتم که به تحصیلاتم ادامه بدم و استاد خوبی برای دانشجویان بشم تا بدین طریق به آرامش برسم چون وقتی در کلاس تدریس می کنم ( البته درکلاس رزمی ) انچنان احساس ارامشی دارم که هیچگاه نمداشته ام . موفق باشد ((محمد))