زمان حال .....

عده ای دوست در یک مهمانی گرد هم جمع شده بودند هر یک ازانها خاطراتی از گذشته تعریف می کردند.یک نفر پرسید:بهترین روز عمرتان کدام روز بوده است؟

زن و شوهری گفتند :بهترین روز عمر ما روزی بود که با هم اشنا شدیم

زنی گفت:بهترین روز زندگیم روزی بود که نخستین فرزندم به دنیا امد .

مردی گفت:روزی که از کارم اخراج شدم بهترین وبدترین روز عمرم بوده است .ان روز باعث شد که روی پای خود بایستم وراه تازه ای را شروع کنم واز ان روز از هر قسمت زندگیم راضی بوده ام.

این گفتگو ادامه داشت تا اینکه نوبت به زنی رسید که تا ان هنگام ساکت بود ازاو پرسیدند :بهترین روز عمر تو چه روزی است؟

زن گفت:بهترین روز زندگی من امروز است .زیرا امروز روزی است که بیش از همه روزها برایم ارزشمندتر است.من نمی توانم دیروز را به دست بیاورم و اینده هم مال من نیست اما امروز مال من است .تا ان را هر طوری که می خواهم بگذرانم و از انجا که امروز تازه است و من هم زنده هستم پس بهترین روز من است .و خدا را برای این شکر می کنم .

قرنهاست که اموزش داده می شود زمان دارای سه بخش است گذشته حال واینده است در صورتی که کاملا اشتباه است زیرا زمان تنها دارای دو بخش است گذشته و اینده است لحظه حال اصلا مر بوط به زمان نمی شود لحظه حال بخشی از جاودانگی است گذشته و اینده مربوط به زمین و زمینیان است.ولی لحظه حال مر بوط به اسمان است .

به خاطر داشته باشید که اینه اتومبیل برای این نیست که رو به عقب رانندگی کنید باید از گذشته درس بیاموزیم نه این که در گذشته ها زندگی کنیم .

دو روز در هفته است که نسبت به ان هرگز نگران نیستم .دو روز بدون دغدغه و رها از بیم و هراس.یکی از این روزها دیروز است و روز دیگر فردا.

امروز اولین روز بقیه زندگی شماست .

سعدیا دی رفت و فردا همچنان مو جود نیست

                                   در میان این و ان فر صت شمار امروز را

/ 87 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
hadi

سلام... خوبین؟ بابا نخواستیم شیرینی بدی... ولی خداییش راست میگی خیلی مسخره شده این سیستم جدیدی... شیطونه میگه.....[سبز] ولش کن حالا زیاد خودتو ناراحت نکن... من آپ کردم... تشریف بیار....[گل][لبخند]

مسعود

سلام مهربون . من آپم . خوشحال میشم افتخار بدید و تشریف بیارید . شاد باشید.[گل]

آه شب

سپندار مذگان(29اسفند)، روز عشق و دوستی ایرانی مبارک پربارترین گنج زندگی قلبی عاشق است نهرقلبتان سرشار از عشق وآرامش باد سلام،به روزم [گل]

اسکاد

سلام خوبی این پرشین بلاگ عجب ضد حالی زدا نههههههههههههههههه.[شوخی][گل][گل][گل][گل]

صابر (سایه سپید)

سلام خوبی؟ زیبا بود من هم با چه کسی خواهد دید به روزم ممنون میشم که بهم سر بزنی یا علی...

مسعود

سلام مهربون . من آپم . افتخار می دید؟ شاد باشید [گل]

مسعود

سلام دوست عزیزم. من آپم . منتظر تشریف فرماییتون هستم . افتخار می دید ؟ [گل]

مسعود

سلام دوست عزیز و مهربونم . من آپم .خوشحال میشم افتخار بدید و تشریف بیارید. شاد باشید[گل]

رضا

سلام خیلی جالب بود موفق باشی [گل][تایید]

دلتنگ دلتنگی های آسمان

"....قطاری که نزدیک و نزدیکتر می آید. هارمونی يکنواخت چرخها, چرخهایی که سالهای سال نقطه تلاقی اين دو خط موازی را در دور دستها جسته اند....." "تلاقی" آخرين دستنوشته "دلتنگ دلتنگی های آسمان" در انتظار نگاه گرمتان است!