چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور ..

شبی یک کشتی بخار در حالی که دریا را می پیمود گرفتار طوفان شد .کشتی چنان تکان می خورد که همه مسافران بیدار شدند .آنان وحشتزده از طوفان تسلط بر خود را از دست داده بودند .برخی از آنان فریاد می کشیدند وعده ای دعا می کردند .

دختر هشت ساله ناخدای کشتی نیز آنجا بود.سروصدای بقیه او را از خواب بیدار کرد .

از مادرش پرسید :مادر چی شده است؟

مادر گفت که طوفانی غیر منتظره کشتی را گرفتار کرده است .

کودک ترسیده وپرسید :آیا پدر پشت سکان است ؟

مادرش پاسخ داد :بله پشت سکان است .دختر کوچک با شنیدن این پاسخ دوباره به رختخوابش بازگشت ودر عرض چند دقیقه به خواب فرو  رفت .

باد همچنان می وزید و امواج خروشان پیش می آمدند .کشتی هنوز تکان می خورد اما دخترک دیگر نمی ترسید چرا که پدرش پشت سکان بود .

همچنان که در راه زندگی پیش می رویم با انواع گوناگون هوای طوفانی آرام سخت وملایم مواجه می شویم زمانی که می بایست با مشکلات خطر. رسوایی.اهانت بیماری ومرگ مواجه می شویم .لحظاتی که ترس بر ما چیره می شود .اما نباید فراموش کنیم که چنین تجربه هایی بدون هدف برای ما اتفاق نمی افتد یکی از درسهای بزرگی که چنین رویدادهایی به ما می دهد روی کردن به خداوند ومتکی بودن به "او" در هر شرایطی است .

خداوندا!تو سکاندارهستی و من نباید بترسم تو از من مراقبت می کنی .

 

ما فقط برای چند سال امریکائی یا هندی یا از هر ملیت دیگر هستیم .ولی همیشه بنده خداوند باقی خواهیم ماند .روح در مرزهای ساخته دست بشر نمی تواند محدود بماند .ملیت او الهی اشت و وطن  و کشور افراد ذات همه جا حاضر "پروردگار "است .<پاراما هانسا یوگاناندا>

 


/ 10 نظر / 47 بازدید
مهدی

و تو هنوزم در خوابی ....

نیلوفر آبی

به راستی که در این هجوم سرد واژه ها پرکشیده اند!!! پر از فریادم در این بی صدایی ها!!

رضا

زیبا بود نیکو جان

لبخند

سلام دوست خوبم امیدوارم منو یادت باشه اکثر پستهاتو که تو این مدت نخونده بودمو خوندم مثل همیشه ساده زیبا و بی ریا و پرمفهوم می نویسی بهت تبریک میگم لذت زندگی پس از 2سال مجددا با مطلبی در مورد شیوه صحیح تحریک جنسی همسر به روز شد چکیده ای از مطلب: فرقی نمی کند که همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان کند؛ تحریکات و شور جنسی او به هیچ وجه شبیه به شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است .............. احتمالاً زندگی جنسی شما دچار یکنواختی شده است. حتی مهیج ترین فرد در رابطه جنسی ............ همانند گنجشک آمیزش نکنید و همسر خود را آماده و راضی سازید . سعی کنید در اولین مرحله ............ منتظر حضور گرمت هستم

داود (خورشید نامه)

[لبخند]

مسیح

خوبی بانو؟

ستاره تنهایی من

سلام نیکو خانم مثل همیشه زیبا نوشته بودی[گل]وقت کردی سری به ما هم بزن خوشحال میشم[گل]